czwartek, Kwiecień 19, 2018
Strona główna > Opakowania foliowe > Które torebki są biodegradowalne?

Które torebki są biodegradowalne?

torebki_foliowe

Wiele w dobie XXI wieku mówi się o ochronie środowiska, co oczywiście trzeba zrozumieć. Nie jest bowiem tajemnicą, że w dobie urbanizacji nie jest z tym najlepiej i nie pomagają nawet wszelkie restrykcje, które wprowadzane są w tym celu przez Unię Europejską, czy też inne tym podobne podmioty. Na pewno w kwestii ochrony środowiska sporą rolę odgrywają także laminaty foliowe, które w większości nie zalicza się do produktów, które są biodegradowalne czy poddawane recyklingowi, co nie jest jednak żadną regułą, bo dla przykładu folie PET nadają się do tego idealnie. Przyjrzyjmy się jednak foliom, które znaleźć możemy w sklepach. Które wypadają tutaj najlepiej?

Foliowe torebki polietylenowe

W pierwszej kolejności uwagę trzeba zwrócić na foliowe torebki polietylenowe, które wydają się być rozwiązaniem bardzo korzystnym. Wszystko dlatego, że takie torebki foliowe można poddawać recyklingowi, co samo w sobie jest sporą korzyścią. Inną kwestią jest już natomiast to, że wcześniej trzeba je posegregować, co niestety często nie ma miejsca. Tu już jednak wszystko zależy od kultury danej jednostki i wielkiego wpływu sprzedawca na to nie ma.

Jeśli natomiast chce on przynajmniej w niewielkim stopniu przyczynić się do jego ochrony, na pewno torebki polietylenowe będą dobrym wyborem. Poza tym dostępne są dziś torebki z dodatkiem przyspieszającym rozkład. Wielokrotnie są one oznaczone terminem, że rozkładają się samoczynnie. Nie jest to mimo wszystko oczywiste. Być może torebki takie się rozłożą, ale zauważmy, że nie tracą one swoich chemicznych właściwości. Bezpieczniej więc je posegregować.

Torebki z materiałów naturalnych

Bez wątpienia dobrze sprawdzają się tutaj także i torebki biodegradowlane w całości, a więc między innymi torebki bawełniane czy lniane, a nawet papierowe. Takie produkty nie dość, że szybko się rozkładają, to dodatkowo nie niszczą środowiska, bo nie zawierają w sobie żadnych szkodliwych składników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.