czwartek, Kwiecień 19, 2018
Strona główna > Opakowania foliowe > Powszechne zastosowanie opakowań z folii

Powszechne zastosowanie opakowań z folii

opakowania foliowe

Tworzywa sztuczne, folie, elementy związane z przetwórstwem tworzyw, to wszystko otacza nas każdego dnia. Z jednej strony zarzuca się, że tworzywa zanieczyszczają środowisko, są trudno rozkładalne i bardzo szkodliwe dla zdrowia na etapie produkcyjnym. Z drugiej jednak strony nie wyobrażamy sobie już bez „plastiku” życia, bowiem stał się on podstawowym produktem, który służy tak przechowywaniu, jak i ochronie, czy też transportowi. Opakowania foliowe są podstawowym typem opakowań stosowanym w przemyśle spożywczym, gastronomii, produkcji przemysłowej czy budownictwie.

Za powszechnym stosowaniem opakowań foliowych przemawia przede wszystkim wygoda konsumentów. Opakowania foliowe pozwalają na zachowanie żywności w lepszej kondycji przez dłuższy czas. Jednocześnie mają one niebagatelną zaletę nad opakowaniami z papieru czy tektury. Pozwalają na pakowanie próżniowe, co jeszcze bardziej wydłuża czas utrzymania żywności w dobrym stanie. Ponadto są lekkie, wygodne, czyste i bardzo tanie w porównaniu z tekturą, typowym tworzywem, nie mówiąc już o szkle, ceramice, metalu czy innych materiałach.

Wraz z coraz nowocześniejszą, ulepszaną oraz czystszą technologią produkcji opakowań foliowych, ich zastosowanie będzie rosło. Dziś już praktycznie cały przemysł spożywczy, począwszy od szybko psujących się produktów, po chociażby sól opiera się na opakowaniach z folii. Produkty pakowane są próżniowo lub też w sposób konwencjonalny, jednak zachowują czystość i nie są narażone na wilgoć, co wydłuża czas ich przydatności do spożycia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.