sobota, Maj 26, 2018
Strona główna > Pozycjonowanie Bielsko > Pozycjonowanie stron – na co przede wszystkim zwracać uwagę?

Pozycjonowanie stron – na co przede wszystkim zwracać uwagę?

Pozycjonowanie Bielsko-Biała

Na co zwrócić szczególną uwagę, kiedy zamierzamy podpisać umowę o pozycjonowanie naszej strony internetowej? Często spotykamy się z terminem tzw. płatności za efekty. Oznacza to tyle, że jeśli nasza stroną nie wędruje w górę w wyszukiwarce pomimo różnych działań, nie płacimy za usługę. Najwcześniejsze efekty widać jednak po około 3 miesiącach stąd firmy zabezpieczają się dodatkowo jeszcze dłuższym, około rocznym, okresem na wykonanie pracy.

Często w zakresie pozycjonowania umowy zawierają klauzulę o opłacie za brak osiągnięcia efektu. Np. jeżeli firma nie osiąga wyniku w postaci minimum 7 pozycji po okresie 6 miesięcy, to znaczy, że winna jest nam wyżej wymienioną opłatę. Wysokość takiej kwoty wyceniamy szacując straty, na jakie zostaliśmy narażeni przez pasywność firmy. W czasie kiedy nasza strona internetowa wciąż znajdywała się na tej samej pozycji, przy właściwych działaniach mogło odwiedzić ją znacznie więcej użytkowników.

Dobrze jest zastrzec także w umowie prawo do jej zerwania, gdy firma odpowiedzialna za pozycjonowanie nie wywiązuje się z ustalonych warunków. Takie zasady współpracy mogą uchronić nas przed nieudolnymi, młodymi firmami, które dopiero uczą się fachu i nie ponosiły jak dotąd konsekwencji za brak efektów swojej pracy.

One thought on “Pozycjonowanie stron – na co przede wszystkim zwracać uwagę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.